Dermatoloji

Dermatoloji - Nişantaşı Hastanesi |  444 00 77

  Dermakozmetik uygulamalarıyla daha genç ve benzersiz bir görünüme sahip olmak isteyenler Nişantaşı Hastanesi Dermatoloji Kliniği’ nde buluşmaktadır.

  Dermatoloji Kliniği’nde tüm deri hastalıklarında tanı ve tedaviye yönelik hizmetler verilmektedir. Deri kanserlerinde erken tanı ve tedavi, cinsel yolla bulaşan hastalıkların kontrollü takibi ve tedavi uygulamaları, alerjik egzamaların tanı, tedavisi ve gerekli görülen durumlarda ise cerrahi müdahaleleri gerçekleştirilmektedir.

  Temel dermatolojik hizmetin yanı sıra “dermakozmetik” uygulamalar da klinikte başarıyla yapılmaktadır.

  Klinikte Modern Teknolojik Yöntemlerle Gerçekleştirilen Başlıca Uygulamalar;

   Botoks

   Kozmetik Amaçlı Botoks Uygulamaları

  Mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkları giderme, kaş kaldırma, yüzdeki sarkmaları azaltma amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Bu işlem, kısa süreli ve ağrısızdır. Botoks, tedavi edilen bölgede minik iğneler yardımı ile cilt altına küçük miktarlarda verilmektedir.

   Terlemeye Karşı Botoks

  Botoks, terleme önleyici etkisi ile terlemede rolü olan sempatik sinirleri felç ederek, ter bezlerinden ter üretimini önlemektedir. Sinir uçlarında geçici blok yapan botoks uygulamasından sonra etki, birkaç gün içinde ortaya çıkıyor ve 6 ila 10 ay etkisini sürdürmektedir.

   Migren Botoksu

  Nöroloji Bölümü ile birlikte multidisipliner bir yaklaşımla migren hastalığının tedavisinde botoks uygulamalarına yer verilmektedir. Kronikleşen migrenin tedavisinde uygulanan botoks sayesinde hastaların % 70 ve 80’ inde başarı elde edilebilmektedir. Hastanın durumuna göre tedavi belirli sürelerde tekrarlanabilmektedir.

   

   Kök Hücre

  Son dönemlerde en çok kullanılan ve en etkili yöntemlerden biridir. Kök hücre tedavisi ile elde edilen genç hücreler deriye tekrar verilmektedir. Birer ay ara ile üç seans olarak uygulanmaktadır. Tedavinin kalıcılık süresi diğer yöntemlere göre daha uzundur. Kök hücre uygulaması ile ciltte yaklasik 10 yaş gençleşme sağlanabilmektedir.

   PRP (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma)

  Dermatolojide PRP uygulaması genellikle yüz ve saçlı deriye uygulanmaktadır. Cildin yenilenmesinin sağlanması ve saç dökülmesinin önlenmesi noktasında etkilidir. Uygulama, 2 -3 hafta ara ile 3 seans olarak yapilmaktadir. İlk uygulamayla birlikte olumlu etkiler görülmekle birlikte, tüm seansların bitiminde kalıcı sonuç elde edilmektedir.

   Örümcek Ağı Yöntemi (FTC)

  Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biridir. İple yüz germe yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Yüz dışında kol, boyun ve karın sarkmalarında da kullanılmaktadır. Uygulama yapıldığı gün yüzde 15 oranında iyileşme fark edilmektedir. Üç aylık bir uygulama sonucu tam etki görülmektedir. Uygulama uç sene süre ile etkisini sürdürmektedir.

   Blue Pell TCA İşlemi

Nişantaşı Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nin özellikli uygulamaları arasında Blue Pell TCA yer almaktadır. Uygulama, derinin katmanını soyma işlemidir. Cilt, iki haftalık bir ilaç tedavisi ile soyma işlemine hazırlanmaktadir. Bu süreç sonunda soyma işlemi gerçekleştirilmektedir. Doktor kontrolünde yapılması gereken, 15 dakika süren bir işlemdir. Kişinin durumuna göre tek seans ya da iki seans uygulama yapılabilmektedir.

   Saç Ekimi

Saç Ekimi, yetenek, görsellik ve tecrübe ile karakterize edilen bilimsel bir sanattır.

Kimler Saç Ekimi yaptırabilir.

Öncelikle ilk muayene ile saç ekimine gerek olup olmadığı tespit edilir. Saç ekimi uzmanı muayenesinde saç köklerinin yaşadığını veya geçici bir dökülme yaşanıldığını tespit ederse saç köklerini güçlendirecek tedavilerle çözüm arayacaktır.

Yaşa, hormonlara ve ailesel kalıtıma bağlı olarak saçı dökülen kişilerde saç ekimi uygulanmaktadır. Bununla birlikte; yanık sonucu saç ya da kaşlarda oluşan çıplak alanlara, estetik operasyon sonucu ve hastalık sebebiyle saç dökülmesi oluşan saçsız alanlara saç ekimi uygulanabilir.

Sağlıklı her birey saç ektirebilir. Yaş veya saçın yapısı saç ekimi için kısıtlayıcı bir özellik değildir. Mevcutta bulunan ve donör olarak kullanılacak sağlıklı saç köklerine sahip olmak gereklidir.

Saç ekimi yaptırmak için tamamen saçsız kalmayı beklemek gerekmez.

Saç ekimi cerrahi bir girişim olmamasına rağmen uygulanacak işlemler için kan testi yapılmaktadır. Kalp, Şeker Hastalıkları, Karaciğer Yetmezliği, Tansiyon ve Böbrek Yetmezliği gibi hastalıklara sahip kişiler saç ekimi yaptıramazlar.

Saç Ekiminde uygulanan FUE yöntemi

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu kısaca FUE yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu 0,6mm – 0,7mm çaplı sıyrıklar oluşturan mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir.

Toplanan greftlerde yaklaşık 2-3 adet saç kökü bulunur. Ortalama bir seansta 4000-6000 greft yani 8000 – 12000 adet saç kökü elde edilir. Ekim süresi açıklık alanın genişliğine göre 3 ile 5 saat arasında değişmektedir. Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri hastane ve ameliyathane koşullarında uygulanıyor olmasıdır.

Saç köklerinin ekileceği bölge daha önceden işaretlenerek belirlenmiştir. Bu bölgeye kanal açılarak saç kökü büyüklüğü ve yönüne göre ekimi yapılmaktadır.

Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 50 – 60 saç kökü ekmek mümkündür.

FUE yöntemi saç ekiminde iyileşme süresi çok hızlıdır. İlk 1 haftalık süreçte dış temastan korunmak gerekir. Bunun için bandaj kullanılarak pansuman yaptırılır. Özel solüsyon ve şampuan ile yıkama işlemine ilk bir haftalık süreçte devam edilir ve sonrasında normal şampuanlar kullanılabilmektedir.

Saç Ekimi sonrası ilk 1 aylık süreç içerisinde dökülmeler yaşanabilir. En iyi oluşum 6. aydan itibaren başlar ve 1-1,5 yıl sonrasında saçlarınız en doğal ve gür haline ulaşacaktır.

 

Nişantaşı Hastanesi ulusal standartlara uygun saç ekimi için ayrılan özel ve hijyenik ameliyathanelerde, profesyonel ekipler ile işlemleri gerçekleştirir. Dermatoloji doktorumuz tarafından yapılan muayene ve istenilen kan testleri sonuçları değerlendirildikten sonra saç ekim uygulamasına uygunluğunuza göre hizmet sağlanır.  

Ücretlendirme konusunda saç ekiminin uygulanan bölge ve saç ekim adeti miktarları kadar önemli olan uzman kontrolü neticesinde fiyat verilmektedir. Ücretsiz danışma için 444 00 77 hattımızı arayabilir yada iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.