Kulak Burun Boğaz

 Kulak Burun Boğaz - Nişantaşı Hastanesi |  444 00 77

Nişantaşı Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Kliniğinde konu ile ilgili hastalıkların tümü en ileri teknoloji imkanları kullanılarak teşhis ve tedavi edilmektedir.

RİNOLOJİ (BURUN VE SİNÜS HASTALIKLARI)

Burun ve paranazal sinüslerin her türlü doğumsal, infeksiyöz, gelişimsel ve tümöral hastalıklarını kapsar.

. Septum deviasyonu (burun eğriliği)
. Sinüzitler
. Konka (burun eti) büyümesi
. Burun Allerjisi
. Rinoplasti (burun estetiği)
. Burun ve sinüslerden kaynaklanan tümörler

Burun eğriliği ve burun eti büyümesi sorunları endoskopi ve radyofrekans gibi son teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilmekte ve bu sayede ameliyat sonrası tampon ihtiyacı çoğu zaman olmamaktadır. Sinüzitlerin tedavisinde endoskopik sinus cerrahisi tekniği uygulanmaktadır.

OTOLOJİ/NOROOTOLOJİ (KULAK HASTALIKLARI)

Dış, orta ve iç kulak ve merkezi işitme yollarının hastalıklarını kapsar.

. Kulak zar delikleri
. Orta kulak iltahabı
. Otoskleroz (kulak kireçlenmesi)
. Dış Kulak yolu iltahabı
. Yüz felci
. Çınlama
. Doğumsal işitme kaybı
. Baş dönmesi
. Kulak tümörleri

Kulak ameliyatların tümü mikroskopik ve/veya endoskopi kullanılarak yapılmakta ve bu ameliyatların önemli bir kısmını, kulağa dışarıdan görülebilen bir kesi yapmadan gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

PEDİATRİK (ÇOCUK) KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI

Çocukluk çağında görülen doğumsal, iltihabi, travmatik, gelişimsel ve tümöral hastalıkları kapsar.

. Geniz eti bademcik sorunları
. Orta kulak iltahabı/sıvısı
. Solunum yolunun doğumsal ya da kazanılmış darlıkları
. Baş boyun bölgesinde görülen tümörler

Geniz eti ve bademcik sorunları çocukluk çağında en sık karşılaşılan hastalıklar arasında yer alır. Bu hastalıkların cerrahi tedavisi lazer, thermal welding gibi en modern tekniklerle gerçekleşmektedir.

HORLAMA

Horlama ve apne (uykuda nefesin durması) insanların yaşam kalitesini ve sağlığını bozan hastalıklardır. Uykuda kalp krizinin en sık nedenlerinden biridir. Hastalar polisomnografi (uyku testi) ile değerlendirilmekte, uygun vakalarda hava yolu darlığını düzeltmek amacı ile yumuşak damak, burun veya çeneye cerrahi müdaleler uygulanmaktadır.

SES HASTALIKLARI

Ses tellerinden kaynaklanan veya onların hareketini kısıtlayan hastalıklar ses kısıklığına yol açar. Ses teller ve fonksiyonları videolaringostroboskopi adı verilen cihaz ile değerlendirilmekte ve cerrahi ihtiyacı olan vakalar mikroskop altında tedavi edilmektedir.

REFLÜ

Çağımızın en sık görülen sorunlarından birisi olan reflü boğaz reflüsü gıcık hissi ve ses kısıklığı ile kendini göstermekte ve populasyonun %30’ da görülmektedir. Kliniğimizde Laringoskopi ile tanısı konabilen boğaz reflüsünün tıbbi tedavisi uygulanmaktadır.

SİALENDOSKOPİ

Major tükrük bezlerinde oluşabilen taşlarda (Sialolitiazis) daha önce parotidektomi ya da Sübmandibüler Gland Eksizyonu gibi majör cerrahi gerektiren yöntemler yerine endoskop altında herhangi bir kesi olmaksızın taşların çıkartılabilmesi mümkün olabilmekte ve hastalar aynı gün taburcu edilebilmektedir.

BİZE ULAŞIN

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.