fbpx
Whatsapp Whatsapp Telefon Hemen Ara Randevu Messenger Randevu Randevu Al

Buz Lazer Epilasyon

Nişantaşı Buz Lazer Epilasyon

Buz lazer, son yıllarda çok gündemde olan Diot Lazer sisteminin adıdır. Buz lazer, epilasyon da yeni nesil çok konforlu bir boyut kazandırarak daha kısa zamanda acısız ve masaj niteliğinde kıl tedavileri yapılmasına olanak sağlamıştır. Buz epilasyon; kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip olan bir yöntemdir ve istenmeyen kıllar için kesin çözümdür.

Buz lazer ile ince ve açık renkli kılların baskılanması veya tedavi edilmesinde ciddi oranda başarı elde etmiştir.

Buz lazer nasıl uygulanır?

Uzman tarafından kıl değerlendirmesi yapıladıktan sonra uyguma frekansları ayarlanır. Uygulama yapılacak bölgeye el aparatının deri yüzeyinde kolay kaymasını sağlayan bir jel sürülür. İşlem yapılırken kişi sadece masaj duygusuna kapılmaktadır.

Buz Lazer Kaç Günde Sonuç Verir?

Buz Lazer de diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 6-7 seans uygulanmalıdır. Seans aralıkları 6 – 8 hafta olmalıdır.

Buz Lazer Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Her lazer sisteminde olduğu gibi, bölge güneşe yada solaryuma maruz kalmamalı. Tavsiye edilen deri pomatları ile nemlendirilmeli, kese yada peeeling uygulaması yapılmamalıdır. Lazer epilasyon sonrasında bir kaç gün sonra tüyler kendilerinden dökülmeye başlar. Genelde bu süre 1 haftaya kadar uzayabilir.

Buz lazer uygulamasının tehlikesi var mıdır?

Doğru cilde uygulanıldığın da her lazer sistemi güvenlidir. Ancak Buz Lazer devamlı yer değiştirilerek yapıldığı için deri ile jel kontağı kurulduğu, ıslak zemin olduğu için biraz daha fazla güvenlidir.

Buz Lazer uygulandığı bölgeler

-Gögüs ve sırt,

-Kollar ve kol altları,

-Bacaklar ve göbek,

-Popo bölgesi,

-Yüz bölgesi ve boyun uygulanılır.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon sonrasında herhangi bir bekleme süresi olmadan, gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak işlemin etkili olması ve cildinizin zarar görmemesi için dikkat etmeniz gereken bazı konular var.

  • Lazer epilasyon sonrasında uygulama yapılan alanı en az bir gün aşırı sıcak suyla temas ettirmemeye özen gösterin. Sıcak su işlem görmüş bölgeyi daha da hassaslaştırabilir ve cildinizi tahriş edebilir.
  • Uygulama yapılan alanı güneşten koruyun. Lazer epilasyonu yaz aylarında yaptırdıysanız ve tatile gidecekseniz, 30 ve üzeri koruma faktörlü güneş kremlerini kullanın. Yüksek korumalı güneş kremleri uygulasanız bile, bronzlaşmak için uzun süre güneş ışınları altında uzanmayın.
  • Uygulamadan sonra en az 2 gün alanı jiletle tıraş etmeyin. Bir kaç gün içerisinde tüyler kendiliğinden döküleceği için sabretmenizde fayda vardır.
  • En az bir gün uygulama yapılan bölgeye peeling ürünlerini kullanmayın. Bu ürünler cildinizin üst katmanını incelteceği için tahrişe sebep olabilir.
  • Uygulama bölgelerindeki kabuklanmalara müdahale etmeyin, nemlendirici kullanarak cildinizi rahatlatın.
  • Cildinizde oluşan hassasiyete müdahale etmeyin, işlem sonrasında yaklaşık bir saat içinde bu hassasiyet kaybolacaktır.
  • Duş alırken uygulama bölgesini kese ile sert şekilde ovalamayın, kaşımayın.
  • Seans aralıklarını doğru belirleyin ve seanslara düzenli gitmeyi ihmal etmeyin. Düzenli yapılmadığı durumda, kıl kökleriniz yeniden gelişeceği için epilasyon sonucu istediğiniz şekilde olmayabilir.